Projekt 3 - Eksperci
Woj. kujawsko – pomorskie
prof. dr hab. med. Marek Grabiec
Kierownik Katedry i Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pełni również funkcję Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii dla województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przewodniczy Oddziałowi Kujawsko-Pomorskiemu Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się głównie na zagadnieniach związanych z diagnostyką i leczeniem nowotworów narządów płciowych, niepłodnością oraz patologią ciąży.
Woj. lubelskie
prof. dr hab. med. Jan Oleszczuk
Kierownik Katedry i Kliniki Położnictwa i Perinatologii UM w Lublinie od 1989r. Konsultant wojewódzki ds. położnictwa i ginekologii dla województwa Lubelskiego od 1991r. Koordynator Programu Poprawy Opieki Perinatalnej od 1997r., Konsultant Regionalny od 1999r. Koordynator Krajowy Programu Optymalizacji Opieki Okołoporodowej. Prodziekan Wydziału Lekarskiego i Oddziału Stomatologii AM w Lublinie w latach 1993-1996. Prorektor ds. Klinicznych i Szkolenia Podyplomowego w latach 1996-1999. Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej na I i II stopień specjalizacji z położnictwa i ginekologii. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej CEM w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Doradca Rzecznika Praw Dziecka RP – od 2011r. Działalność naukowa i zawodowa: liczne staże naukowe i kliniczne w ośrodkach uniwersyteckich w Wiedniu, Monachium, Jenie, Dreźnie, Kopenhadze, Munster, Paryżu, Melbourne. Najważniejsze nagrody i odznaczenia: Kawaler Order Uśmiechu – 2000r.
Woj. małopolskie
dr hab. med. Krzysztof Rytlewski
Zastępca Ordynatora III Oddziału Położnictwa i Patologii Ciąży Kliniki Położnictwa i Perinatologii Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Od roku 1980 zatrudniony w Akademii Medycznej, później w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie na etacie adiunkta z habilitacją. W roku 1991 odbył trzymiesięczny staż naukowy w klinikach Uniwersytetu Wirginia w Charlottesville, w Szpitalu im J. Hopkinsa w Richmond. W swojej pracy naukowej zajmuje się głównie problematyką związana z ciążą patologiczną, szczególnie monitorowaniem biofizycznym i biochemicznym płodu, nadciśnieniem w przebiegu ciąży, schorzeniami serca wikłających ciążę, przedwczesnym odejściem płynu owodniowego i zagrożeniem porodem przedwczesnym. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychologii i Medycyny Prenatalnej i Perinatalnej, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, jak również The Mediterranean Society for Metabolic Syndrome, Diabetes and Hypertension in Pregnancy – DEGU.
Woj. mazowieckie
prof. dr hab. med. Mirosław Wielgoś
Specjalista I i II stopnia z ginekologii i położnictwa. Obecnie jest zatrudniony w Centrum Medycznym Multimed, Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus oraz Centrum Diagnostyki Medycznej Multi-Med w Warszawie. Dziekan I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest Kierownikiem I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Konsultantem Wojewódzkim w tym obszarze dla woj. Mazowieckiego.
Woj. świętokrzyskie
lek. Rafał Rudziński
Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Pracę rozpoczął w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, gdzie odbył staż podyplomowy, a następnie specjalizację z ginekologii i położnictwa pod kierunkiem Prof. Andrzeja Miecznikowskiego, potem Prof. Józefa Starzewskiego. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym pracuje do dzisiaj. Przez ostatnie 10 lat był ordynatorem oddziału, a w latach 2006 – 2010 konsultantem wojewódzkim w zakresie ginekologii i położnictwa w województwie Świętokrzyskim. Obecnie jest zastępcą kierownika oddziału.